I. Twórcy

Aniela KRUPCZYŃSKA

Rok przyznania nagrody: 2015 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Zofia WOJNOWA

Rok przyznania nagrody: 1975 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Józef STOPKA-KRÓL

Rok przyznania nagrody: 1975 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Stanisław PACZYŃSKI

Rok przyznania nagrody: 1975 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Ewelina PĘKSOWA

Rok przyznania nagrody: 1976 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Władysław WALCZAK-BANIECKI

Rok przyznania nagrody: 1977 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Adam KUCHTA

Rok przyznania nagrody: 1977 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Zygmunt GRABARSKI

Rok przyznania nagrody: 1977 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Zespół Malarek z ZALIPIA

Rok przyznania nagrody: 1978 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Jan TYLKA

Rok przyznania nagrody: 1978 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Władysław OBROCHTA

Rok przyznania nagrody: 1978 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Jan JÓZEFOWSKI

Rok przyznania nagrody: 1978 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Jan MALINOWSKI-HALEDRAK

Rok przyznania nagrody: 1979 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Zofia ROJ-GĄSIENICA

Rok przyznania nagrody: 1979 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Zdzisław DUDZIK

Rok przyznania nagrody: 1979 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Józef SZCZERBA

Rok przyznania nagrody: 1983 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Andrzej GOMBOS

Rok przyznania nagrody: 1983 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Jan MASTALSKI i Józef CIESIELKA

Rok przyznania nagrody: 1984 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Władysław GĄSIENICA-MAKOWSKI

Rok przyznania nagrody: 1984 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Stanisława CZECH-WALCZAKOWA

Rok przyznania nagrody: 1984 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Józef JANOS

Rok przyznania nagrody: 1985 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Ludwik ŁOJAS

Rok przyznania nagrody: 1985 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Franciszek KURZEJA

Rok przyznania nagrody: 1985 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Władysław GAWLAK

Rok przyznania nagrody: 1985 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Stanisław GRACA – GOBERA

Rok przyznania nagrody: 1985 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Rozalia BARAŃSKA – DZIĘCIOŁOWSKA

Rok przyznania nagrody: 1985 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Stanisław BUDZYŃSKI

Rok przyznania nagrody: 1986 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Zdzisław WALCZAK

Rok przyznania nagrody: 1987 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Mieczysław BIERNACIK

Rok przyznania nagrody: 1987 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Jan KAĆWIN

Rok przyznania nagrody: 1989 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Tadeusz GĄSIENICA – GIEWONT

Rok przyznania nagrody: 1990 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Ludwik MŁYNARCZYK

Rok przyznania nagrody: 1993 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Józef WRONA

Rok przyznania nagrody: 1993 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Tadeusz i Władysława SIKORA

Rok przyznania nagrody: 1993 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Bronisław CUKIER

Rok przyznania nagrody: 1994 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Eugeniusz WILCZEK

Rok przyznania nagrody: 1995 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Franciszek ŚWIDER „Zbójnik”

Rok przyznania nagrody: 1995 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Maria i Józef STASZLOWIE

Rok przyznania nagrody: 1996 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Józef LEŚNIAK

Rok przyznania nagrody: 1996 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Anna KOZIANA

Rok przyznania nagrody: 1997 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Bolesław KARPIEL „Bułecka”

Rok przyznania nagrody: 1997 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Zofia OWCA

Rok przyznania nagrody: 1998 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Jan KURUC

Rok przyznania nagrody: 1999 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Władysław KULAWIAK

Rok przyznania nagrody: 2001 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Józef KOSZAREK

Rok przyznania nagrody: 2003 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Józef PITOŃ

Rok przyznania nagrody: 2004 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Janina JAROSZ-WALCZAKOWA

Rok przyznania nagrody: 2004 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Andrzej HANIACZYK

Rok przyznania nagrody: 2004 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Marian STYRCZULA-MAŚNIAK

Rok przyznania nagrody: 2005 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Tadeusz SZOSTAK „Berda”

Rok przyznania nagrody: 2006 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Anna STOPKA-SŁOWIŃSKA

Rok przyznania nagrody: 2007 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Jan KARPIEL BUŁECKA

Rok przyznania nagrody: 2007 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Władysław TREBUNIA-TUTKA

Rok przyznania nagrody: 2009 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...

Władysław KLIMASARA

Rok przyznania nagrody: 2011 Kategoria nagrody: Kategoria I. Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-tanecz...